joi, octombrie 30, 2025

ultima oră

PE ACELAȘI SUBIECT

Descoperire șocantă în această dimineață, în municipiul Roșiorii de Vede

Descoperire șocantă în această dimineață, în municipiul Roșiorii de Vede. Un bărbat de aproximativ 70 de ani a fost găsit fără suflare, în propria locuință, de către membrii familiei. Potrivit primelor informații, bărbatul a fost găsit cu un cuțit înfipt în zona abdominală.

Imediat după apelul la numărul unic de urgență 112, la fața locului s-au deplasat un echipaj medical al Serviciului de Ambulanță Județean Teleorman și polițiștii. Din nefericire, medicul nu a mai putut face altceva decât să constate decesul bărbatului.

Surse apropiate anchetei susțin că, în cursul nopții, bărbatul ar fi recurs la un gest extrem, însă cauzele exacte ale morții vor fi stabilite în urma cercetărilor efectuate de polițiști, sub coordonarea procurorului de caz.

Trupul neînsuflețit a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei.

topul săptămânii